Aktualności

PONIEDZIAŁKI Z SUKIENKĄ - SUKIENKA Z B A S K I N K Ą

« PRZEJDŹ DO LISTY AKTUALNOŚCI


Sukienka z baskinką to model, często pojawiający się na modowych wybiegach. I choć wielu twierdzi, że jej odkrywcą jest Christian Diore, to tak naprawdę jej początki sięgają aż XVI wieku. Wtedy to baskinka pojawia się jako element sztywnego stanika  bez rękawów o  lejkowatym kształcie (fot.1). Od tego czasu ewaluowała i zamieniła sztywny gorset na rzecz caraco (stanika z długimi rękawkami – fot.2), by następnie w XIX wieku ozdobić obcisłe kurteczki lub gorsety wierzchnie noszone do długich spódnic  (fot.3). 

W 1947 przełomowa kolekcja New Look Diora nadaje baskince nowego znaczenia. Od teraz będzie podkreślała kobiecą sylwetkę nadając jej ponętny, seksowny kształt. Prze kolejne dekady baskinka falowo powracała na deski wybiegów i do kobiecych szaf by obecnie stać się jednym najważniejszych elementów damskiej garderoby.

Ponieważ obecnie baskinka przybiera różne kształty i długości to jej rola jako elementu sukienki zdaje się być nieoceniona. Sukienka z baskinką potrafi doskonale podkreślić talię i nadać krągłości biodrom oraz pośladkom Paniom, których linia ramion i biustu jest większa od linii bioder. Baskinka doskonale ukryje wystający brzuszek i świetnie nada proporcje tym, których tułów jest dłuższy od nóg.  Jedynie Panie o mocno wystającym brzuchu powinny unikać baskinki, gdyż ta podkreśli właśnie ten element ciała. Widać jednak, że sukienka z baskinką i jej szerokie zastosowanie stylizacyjne sprawia, że jest konieczna w każdej szafie:)

Natomiast sukienka z baskinką w wersji wieczorowej potrafi zdziałać prawdziwe cuda, nadając ubranej w nią kobiecie kształtów i blasku, które odnajdziemy na „czerwonym dywanie”.

A więc drogie moje Panie…. Szukajmy swojej jedynej sukienki z baskinką…!!!

Przejdź do formularza kontaktowego

COPYRIGHT © 2013 ANNA HYNEK / CREATED BY: EWITRYNA