Aktualności

PONIEDZIAŁKI Z SUKIENKĄ - S Z M I Z J E R K Ą

« PRZEJDŹ DO LISTY AKTUALNOŚCI


Nazwa szmizjerka wywodzi się od  francuskiego słowa chemise oznaczającego koszulę, a za jej propagatora na salonach uważa się Yves Saint Laurenta.

Szmizjerka to sukienka, dla której inspiracją byłą męska koszula. Jej cechą charakterystyczną jest prosta koszulowa forma, męski kołnierzyk, oraz zapięcie na całej długości: współcześnie to nie tylko tradycyjne guziki, ale również suwak lub napy oraz przewiązujący wszystko pasek.  Szmizjerka doskonale sprawdza się latem, zarówno w stylizacjach tak dziewczęcych jak i dojrzałych. 

Jeśli natomiast myślimy o wykorzystaniu szmizjerki w celu skorygowania sylwetki to musimy pamiętać, o odpowiedniej długości rękawów (ich brak jest niewskazany dla Pań o szerokich i zaokrąglonych ramionach, podobnie jak często występujące w tego typu sukienkach pagony). Szmizjerka kończąca się na odpowiedniej wysokości (np. nad kolanem) swoim charakterystycznym zapięciem potrafi wydłużyć sylwetkę, a przewiązany na wysokości talii pasek nada jej proporcji. Obecnie, od kilku sezonów możemy w sklepach znaleźć długie koszule, które przewiązane skórzanym lub w stylu etno paskiem doskonale spełnią rolę szmizjerki. 

 

 

 

Miłe Panie szmizjerka to kolejny wiosenno-letni must have w waszych szafach!!!!

Przejdź do formularza kontaktowego

COPYRIGHT © 2013 ANNA HYNEK / CREATED BY: EWITRYNA