Aktualności

BABCIA W NOWYM WYDANIU...CZYLI CZEGO DZIŚ BĘDZIEMY ŻYCZYĆ BABCIOM...

« PRZEJDŹ DO LISTY AKTUALNOŚCI


Dzisiejsze Babcie daleko odeszły od stereotypu znanych nam Babć, puszystych miękkich staruszek, lub wychudzonych babinek snujących baśnie, pachnących ciastem i wspominających jak to kiedyś wspaniały i kolorowy był świat ich młodości. Dzisiejsze Babcie, to często kobiety wciąż aktywne zawodowo (i to nierzadko z własnego wyboru) podróżujące, biegające na fitness, dbające o swoje ciało i ducha, radosne i co najważniejsze szczęśliwe. Dzisiejsze Babcie coraz częściej są młode duchem, otwarte na nowości i ciekawe świata. To inne Bacie od tych, które towarzyszyły nam w naszym dzieciństwie, często zastępując oboje mniej lub bardziej zapracowanych rodziców. Nie te, które przychodziły do nas pod szkołę, chodziły z nami na spacery i gotowały pyszne obiadki.

Ale dzisiejsze Babcie dają naszym dzieciom, a swoim wnukom, coś zupełnie innego. Pokazują im, że szczęście nie ma wieku, że wiek nie wyrzuca poza nawias społeczny, że świat stoi otworem i wspaniale jest z niego korzystać, poznawać go i się go uczyć. Obecne Babcie zabierają pociechy na wspaniałe wyprawy, chodzą z nimi do kina, na zakupowe polowanie i koncertowe szaleństwo. I choć tak samo jak ich mamy z pełnym zaangażowaniem gotują wspaniałe obiady i pieką najlepsze na świecie ciasta to nie zapominają o sobie i swoich potrzebach pokazując naszym dzieciom, że „starość” to świetny czas na życie.

I super i tak ma być! Bo od wychowywania są rodzice, a od rozpieszczania i pokazywania świata doświadczonymi oczami – dziadkowie. Pamiętajmy, że kiedyś też będziemy dziadkami i liczymy na to, że ten czas w końcu będzie czasem na przeczytanie nieprzeczytanych książek, obejrzenie nieobejrzanych filmów, na zaległe spotkania i wieczorne rozmowy nieobarczone poranną pobudką oraz podróże do miejsc, które dziś tylko chcemy odwiedzić. Więc nie użalajmy się jak to nasi rodzice mieli super, gdy nasze Babcie pomagały im w czynnościach codziennego życia, tylko pokażmy naszym dzieciom, że tak właśnie powinna wyglądać jesień życia, gdzie obowiązki ustępują miejsca przyjemnością, a rodzinne bycie razem jest radością a nie koniecznością. I choć moja Babcia była wspaniałą, dobra i ciepłą kobietą to przykro mi, że jej całe życie było jednym wielkim poczuciem obowiązku i powinności, i tylko czasami marzyła o rzeczach, po które nawet nie pomyślała sięgnąć. A więc życzmy naszym kochanym Babciom i Babciom naszych dzieci RADOSNEGO I CIEKAWEGO ŻYCIA PRZEZ DUŻE Ż:)!!!! i oczywiście WSPANIAŁYCH RELACJI Z WNUCZKAMI!!!!

Przejdź do formularza kontaktowego

COPYRIGHT © 2013 ANNA HYNEK / CREATED BY: EWITRYNA